11 października w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku odbyła się kolejna debata kandydatów na Prezydenta Miasta Płocka, pod koniec której wszyscy kandydaci, w mocno ograniczonym czasie dwóch minut, mieli nas przekonać, że to właśnie oni powinni piastować ten urząd.

Oto wypowiedź Radnej Miasta Płocka Wioletty Kulpy – kandydatki Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich w Płocku:

Wioletta Kulpa:

„Szanowni Państwo, proszę przede wszystkim o to, żebyście poszli Państwo 21 października do wyborów. Głosujcie! Wielokrotnie rozmawiałam z mieszkańcami i przede wszystkim rozwój jest dla nas najważniejszy, poprawa jakości życia, to jest najważniejszy element. Tę pseudoobywatelskość, która teraz funkcjonuje, chcę urealnić, urzeczywistnić miasto otwarte na mieszkańców.

Chcę rozwoju miasta poprzez linie transportowe, poprzez kolej, drogi, bezpłatną komunikację miejską dla płocczan. I to, co jest dla mnie najważniejsze, stwarzanie takich warunków, żeby młodzi ludzie nie wyjeżdżali stąd na studia i już tu nie wracali.

Możemy im tu stworzyć zarówno dogodne warunki do pracy, poprzez inwestorów, jak i do uczenia się, poprzez uczelnie wyższe. Apeluję do młodych ludzi: Zostańcie! Jest szansa! Będziecie mogli tutaj normalnie żyć, zakładać rodziny. To jest najważniejszy element, i jeszcze jeden – zdrowie. Konkrety: Miejskie Centrum Profilaktyki i Diagnostyki Onkologicznej, Miejskie Centrum Stomatologiczne, również zajęcie się Szpitalem św. Trójcy, jego modernizacją. Również aquapark, który będzie także elementem przyciągającym młodych ludzi, prawdziwy aquapark, a nie tylko pływalnia.”

Przebieg całej debaty, zarejestrowanej przez PTV Płocka Telewizja