W dniach 12-14.10.2018 r. w Stadzie Ogierów w Łącku odbyły się Halowe Zawody Ogólnopolskie i Regionalne w skokach przez przeszkody, które uświetniła Radna Miasta Płocka Wioletta Kulpa . Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a Sponsorem Głównym był PKN ORLEN.

Każdego dnia zostało rozegranych 9 konkursów zwykłych, dwufazowych i zwykłych z rozgrywką, zaczynając od 90 cm wysokości przeszkód konkursów towarzyskich, a kończąc na 140 cm w Dużej Rundzie konkursów ogólnopolskich. W zawodach wzięło udział ponad 120 par jeźdźców i koni z całej Polski, w tym jeźdźcy z Pomorza, Lublina czy Kielc. W zawodach wziął udział m.in. Kamil Grzelczyk – mistrz Polski Seniorów.

Najważniejszy Konkurs Zawodów Grand Prix o nagrodę PKN ORLEN był bardzo emocjonujący. Do rozgrywki dostało się aż 6 par. Ostatecznie wygrała Adrianna Ostrowska na Endes Love, która jechała jako ostatnia i o blisko dwie sekundy pokonała Ewelinę Szczepanik na Pablo. Trzecie miejsce zajął Łukasz Jończyk na Dakota Du Bois Pinchet. W finale średniej rundy triumfował Adam Grzegorzewski na 6-letniej klaczy Happy Lina. Zwycięzcy zawodów otrzymali nagrody z rąk Radnej Wioletty Kulpy.

Zawody zgromadziły liczną publiczność, dla której przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. Poza możliwością obejrzenia zawodów, można było zwiedzić Stado z przewodnikiem, w tym zabytkową powozownię i stajnie, pogłębić swoją wiedzę na temat koni, skorzystać z przejażdżek bryczką czy wspólnie upiec kiełbaski na ognisku.