Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Kandydatka na Prezydenta Płocka Wioletta Kulpa zaprezentowała dwa projekty, które jako Prawo i Sprawiedliwość chcemy realizować w Płocku.

Pierwszy z nich to Miejskie Centrum Stomatologiczne, które zapewni szybszy dostęp do stomatologów, szczególnie dzieciom i młodzieży. To niezmiernie ważne, abyśmy nie tylko uczyli dzieci profilaktyki, ale i nadzorowali ich stan zdrowia pod tym kątem.

Chcemy także doprowadzić do powstania w Płocku pogotowia stomatologicznego – obecnie w godzinach nocnych jest problem z opieką dentystyczną. Problem występuje też w przypadku osób niepełnosprawnych, które zabiegi muszą mieć wykonywane pod narkozą i czekają na ten zabieg bardzo długo.

Drugi, niezmiernie ważny projekt to utworzenie Miejskiego Centrum Diagnostyki i Profilaktyki Onkologicznej.

Jest mi niezmiernie poinformować, że otrzymałam zapewnienie ze strony Prezesa Daniela Obajtka, iż w utworzenie tego centrum zaangażuje się PKN ORLEN. Dzięki temu Miejskie Centrum Diagnostyki i Profilaktyki Onkologicznej powstanie w Płocku, żeby jak najszybciej pomóc osobom, które mają zdiagnozowaną chorobę nowotworową lub podejrzenie jej wystąpienia – powiedziała podczas konferencji Wioletta Kulpa.

Centrum Diagnostyki i Profilaktyki Onkologicznej ma działać w ramach PZOZ sp. z o.o., a finansowane być przez miasto i PKN ORLEN.