Kolejne wybory, tym razem parlamentarne, powodują że częściej przy każdej okazji wśród znajomych i rodziny dyskutujemy o naszych faworytach.

Często rozmowy te powodują wiele sporów i nieprzyjemnych konfliktów.  Używajmy w wymianie poglądów  argumentów, które będą w stanie przekonać naszych oponentów. Dlatego tak ważne jest poznanie zagadnienia o którym rozmawiamy. Jeśli przekonujemy do wyboru tego, a nie innego kandydata, to postarajmy się przekonać argumentami. Dlatego w dzisiejszym felietonie przedstawię Państwu argumenty, które pomogą w wyborze senatora, który będzie między innymi reprezentantem mieszkańców Płocka, ale również powiatów: gostynińskiego, sierpeckiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego. Niech nie stanowią o wyborze gadżety, ilość bilbordów, powierzchowne uśmiechy, znane nazwisko.

Tylko odpowiedź na proste pytanie, co wcześniej dany kandydat mając realny wpływ (będąc w koalicji rządzącej) na rządzenie zrobił dobrego dla regionu. Można zajmować różne stanowiska, być premierem, wicepremierem, tylko czy w pewnym momencie nie zapomina się o regionie, który wykreował danego polityka na najwyższe fotele władzy. Dlatego poniżej przedstawiam Państwu tabelę, w której zawarte są informacje świadczące o zainteresowaniu wyborcami i problemami, które są przez nich zgłaszane.

Pamiętajmy również o tym, że politycy nie są anonimowi, ich głosowania są powszechnie dostępne. Podejmując świadomą decyzję o wyborze kandydata, starajmy się również poznać nie tylko dzisiejsze obietnice wyborcze i programy, ale przede wszystkim sprawdzić, jak w ciągu minionych 4 lat poszczególni politycy głosowali (więcej na stronie www.sprawdzampolityka.pl).

  Waldemar Pawlak Marek Martynowski
Głosowanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego ZA PRZECIW
Głosowanie w sprawie ograniczenia praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach ZA PRZECIW